ATRAKCJE OKOLICY

Rezerwat Dolina Chłapowska

Największą atrakcją rezerwatu jest dolina erozyjna położona na skraju Kępy Swarzewskiej. Długość wąwozu, przekracza 500 metrów, różnica wysokości sięga 50 metrów, a nachylenie w bardzo wielu miejscach wynosi 40 stopni. Na całej jego długości wytyczone są ścieżki turystyczne, które przemierzać możemy pieszo lub na rowerze. Chwile odpoczynku zapewniają nam rozmieszczone wzdłuż alejek ławeczki. Dla zwiedzających dostępne jest również miejsce na rozpalenie ogniska. Trasa wąwozu prowadzi aż do piaszczystej plaży. z pewnością warto tu zajrzeć, w celu zapoznania się z tak malowniczym krajobrazem, niesamowitą roślinnością i charakterystyczną historią tego miejsca.

Plaża

Połączenie drobnego, białego piasku, wystających z wody głazów, wysokiego klifu i kolorowych paralotni, tworzy z chłapowskich plaż, jeden z najpiękniejszych zakątków naszego wybrzeża.

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców, corocznie odsłania się wiele mosiężnych gwiazd związanych z wybitnymi sportowcami. Każda gwiazda posiada wygrawerowane nazwisko, imię oraz dyscyplinę. Wśród już ponad 100 gwiazd można spotkać wszystkich najwybitniejszych dawnych i obecnych sportowców, zarówno dyscyplin letnich jak i zimowych. Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich jest również organizatorem wielu międzynarodowych imprez sportowych. Latem na tamtejszych obiektach odbywa się Festiwal Sportu, na który zjeżdżają polskie gwiazdy mnóstwa wyczynowych dyscyplin.

Port Rybacki we Władysławowie

Największy w Polsce port rybacki będący główną atrakcją turystyczną Władysławowa i okolic. Port regularnie jest odwiedzany przez jednostki z całego kraju jak i zagranicy. PORT stanowi bazę i schronienie dla jednostek pływający, w szczególności kutrów rybackich. Znajduje się tu również marina przygotowana dla 20 jednostek jachtowych i ich załóg. Poza użytkową formą port pełni także funkcję turystyczną. Jest otwarty dla turystów. Poza zwiedzaniem, zasmakowaniem ryb w portowych smażalniach istnieje tu możliwość odbycia rejsu po Bałtyku jednostkami przystosowanymi do przewozów turystycznych. To miejsce jest uwielbiane przez wędkarzy. Dla takich osób organizowane są również wyprawy na wędkowanie morskie, które oferuje kilkanaście różnych jednostek rybackich.

Dom do góry nogami we Władysławowie

To wyjątkowa atrakcja, która pozwala na odczucie niesamowitego oddziaływania sił grawitacji na człowieka. Już samo wejście przez okno na szczycie dachu robi wrażenie. Po chwili okazuje się, że zamiast po podłodze, chodzimy po suficie. Ale to jeszcze nie wszystko: dodatkowym utrudnieniem jest kąt nachylenia domku względem poziomu. Dookoła widać przedmioty codziennego użytku i meble, które spotkać można w każdym domu, z tą różnicą, że tutaj wszystkie one są do góry nogami! Wstęp płatny. Ceny biletów: 9 zł (osoba dorosła).

Prywatne Muzeum Motyli we Władysławowie

Muzeum powstało z inicjatywy Pana Tomasza Falkiewicza. Muzeum zawiera 6000 eksponatów. wszystkie motyle należą do prywatnej kolekcji. Muzeum mieści się na 3 piętrze Domu Rybaka we Władysławowie. Muzeum czynne jest od maja do października.

Muzeum Hallera (Hallerówka)

Letnia rezydencja Generała Józefa Hallera, który spędzał w niej prawie wszystkie wakacje z rodziną przed wybuchem II Wojny Światowej. Obecnie mieści się tu Centrum Pamięci Gen. Hallera i Błękitnej Armii, w którym można obejrzeć pamiątki po generale, listy i inne artykuły związane z życiorysem generała Józefa Hallera. Do najcenniejszych zbiorów należą rzeczy osobiste, dokumenty, listy, mapy i stare fotografie. W sąsiednim domku, w byłej siedzibie adiutanta generała (Dworzańskiego) tzw. „Adiutantówce” mieści się Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego

Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie można bez zaliczyć do jednych z najładniejszych muzeów przyrodniczych na Pomorzu, które ukazuje wyjątkową florę i faunę tego regionu. Obiekt mieści się w domku adiutanta gen. Józefa Hallera. Główną ekspozycją jest plastyczna mapa Bałtyku, dzięki której możemy poznać zarys akwenu oraz wszystkie typy wybrzeży. Można tutaj zapoznać się z historią Bałtyku. Pozostałe ekspozycje pozwolą także poznać odwiedzającym zróżnicowany świat roślin i zwierząt Morza Bałtyckiego. W muzeum znajduje się także kącik etnograficzny dzięki któremu zdobędziemy wiedzę o formach działalności ludzi na tym terenie m.in. poprzez zbiory starego sprzętu rybackiego, narzędzi rolniczych oraz przedmiotów. Ekspozycja uzupełniona została o plansze fotograficzne obrazujące codzienne życie i tradycję Kaszub terenów nadmorskich. Muzeum Przyrodnicze czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00. Wstęp jest bezpłatny, więc z pewnością tym bardziej warto zatrzymać się tutaj na chwilę i dowiedzieć się czegoś więcej.

Ocean Park Władysławowo

Wizyta w Ocean Parku to sposobność, by obejrzeć różne morskie i oceaniczne zwierzęta w jednym miejscu. Na odwiedzających czekają makiety naturalnej wielkości umieszczone na suchym lądzie, dzięki czemu możemy porównać ich wielkość, bez problemu zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także poszerzyć swoją wiedzę na ich temat – przy każdej makiecie znajdują się tablice informacyjne, z których możemy poznać wiele ciekawostek. Co warte podkreślenia – ekspozycja ma wiele walorów edukacyjnych. Została starannie przygotowana, przy zachowaniu szczegółów budowy i naturalnych rozmiarów wszystkich okazów. Uzupełnieniem wizyty w Ocean parku jest szeroki wachlarz atrakcji, z których może skorzystać każdy odwiedzający (niezależnie od wieku).

Wieża widokowa w domu Rybaka we Władysławowie

Wieża znajduje się w centrum Władysławowa i po wejściu na nią można zobaczyć piękny widok na półwysep helski. Wieża widokowa posiada dwa tarasy: dolny na wysokości 45 metrów n.p.m. oraz górny na wysokości 63 metrów n.p.m. Na terenie obiektu dostępne są lornetki i lunety pozwalające poznać okolicę z zupełnie innej perspektywy. Widok zapiera dech w piersiach zwłaszcza podczas ładnej pogody. Wejście kosztuje symboliczne kilka złotych.

Muzeum Iluzji

To najnowsza atrakcja we Władysławowie. Wystawa: Magiczny Zawrót Głowy to miejsce, w którym odwiedzający odkryją tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików. To właśnie tam obejrzysz zabawki optyczne z XIX wieku i poznasz zasadę działania Zoetropu – pierwszego na świecie zmieniacza obrazów. Wszytko to dostępne na niesamowitej wystawie do której dojdziesz przez Gabinet Śmiechu z 13 lustrami. Pobyt w Muzeum Iluzji to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Muzeum Latarnictwa Morskiego – Rozewie

Wizyta w Ocean Parku to sposobność, by obejrzeć różne morskie i oceaniczne zwierzęta w jednym miejscu. Na odwiedzających czekają makiety naturalnej wielkości umieszczone na suchym lądzie, dzięki czemu możemy porównać ich wielkość, bez problemu zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także poszerzyć swoją wiedzę na ich temat – przy każdej makiecie znajdują się tablice informacyjne, z których możemy poznać wiele ciekawostek. Co warte podkreślenia – ekspozycja ma wiele walorów edukacyjnych. Została starannie przygotowana, przy zachowaniu szczegółów budowy i naturalnych rozmiarów wszystkich okazów. Uzupełnieniem wizyty w Ocean parku jest szeroki wachlarz atrakcji, z których może skorzystać każdy odwiedzający (niezależnie od wieku).

Gwiazda Północy

W Jastrzębiej Górze znajduje się bardzo ciekawy punkt geograficzny – mowa o najdalej wysuniętym na północ punktem Polski. Obelisk „Gwiazda Północy” przedstawiający symbolicznie ów punkt obejrzeć można blisko centrum tej miejscowości. Sam obelisk, ściśle mówiąc, jest ulokowany w umownym miejscu, otoczonym deptakiem, położonym dostępnie na klifie na południe od rzeczywistego punktu znajdującego się poniżej na plaży. Kiedyś, błędnie przyjęto, że najdalej wysuniętym na północ punktem był przylądek Rozewie.

„Morze Klocków”

W Swarzewie k. Władysławowa na zwiedzających czeka niezwykła wystawa LEGO SPACE o tematyce morskiej oraz kosmicznej.   „Morze klocków” to wystawa, na której zobaczyć można niesamowite, oryginalne konstrukcje składające się prawie z miliona klocków! Na zwiedzających czeka całe mnóstwo atrakcji: kilkumetrowa makieta wesołego miasteczka z kręcącymi się karuzelami, miasteczko westernowe, terminal kontenerowy, makieta kolejowa z jeżdżącymi po niej pociągami. A to dopiero początek! Na wystawie nie mogło zabraknąć akcentów morskich: podziwiać można tu liczne statki, m.in.: ORP Błyskawica czy ORP Burza. Na zwiedzających czekają również: skatepark, galeria sztuki, organy kościelne oraz dziesiątki mniejszych i większych modeli budynków, samochodów, samolotów, czołgów a nawet statków kosmicznych.

Labirynt w polu kukurydzy

W Swarzewie 3 km przed Władysławowem powstał NIETYPOWY RODZINNY PARK, jest to ABSOLUTNA NOWOŚĆ – jeden z nielicznych takich parków w Polsce – ogromny 2,5 -hektarowy labirynt utworzony z roślin szybkorosnącej kukurydzy osiągającej wysokość ponad 3 metry. „Wysialiśmy 260.000 nasion, aby kukurydza skutecznie maskowała sąsiednie ścieżki labiryntu, oraz wyznaczyliśmy kilkaset punktów geodezyjnych na polu, dzięki temu powstała prawdziwa plątanina korytarzy o łącznej długości wszystkich ścieżek aż 3.500m” – informują twórcy Parku. PODEJMIJ WYZWANIE I PRZEŻYJ PRZYGODĘ, JAKIEJ JESZCZE NIE ZNAŁEŚ. Błądzenie i poszukiwanie właściwej drogi, oraz ukrytych w polu zwierząt da państwu niemałą porcję zabawy i emocji.

Groty Mechowskie

To jedyne tego typu jaskinie w Polsce i Europie Północnej. Jaskinia powstała w obrębie wzgórza morenowego, wskutek wypłukania piasku spomiędzy scementowanych węglanem wapnia, a przez to odporniejszych na erozję, skał osadowych, w wyniku czego utworzyły się malownicze słupy podtrzymujące sklepienie przy obu wejściach do jaskini. W głąb wzgórza biegnie niski korytarz kilkudziesięciometrowej długości. Występują w nim formy naciekowe: stalaktyty i polewy, częściowo zabarwione na kolor czerwony, dzięki obecności związków żelaza rozpuszczonych w wodzie. Najstarsza wzmianka o jaskini w Mechowie pochodzi z 1818 roku, była ona jednak znana okolicznej ludności już znacznie wcześniej. Wtedy też dokonano jej pierwszych pomiarów. W 1908 roku władze pruskie uznały ją za pomnik natury. Po II wojnie światowej odkopano zasypane fragmenty, dokonano zabezpieczenia otworu wejściowego i fragmentu zagrożonego oberwaniem. Współcześnie dla turystów udostępniona jest tylko niewielka, przyotworowa część jaskini, ponieważ pozostałe partie są trudno dostępne. Zwiedzanie trwa więc tylko kilka minut. Jaskinia ma kilka otworów, ale jej zwiedzanie jest możliwe tylko po wyznaczonej trasie, która jest dodatkowo oświetlona.

Fokarium na Helu

Fokarium Stacji Morskiej zarządzane przez Wydział Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego znajduje się w Helu przy Bulwarze Nadmorskim. Fokarium składa się z  trzech basenów hodowlanych, kilku małych basenów-separatek (dla osobników młodych i chorych wymagających rehabilitacji) i budynku dydaktyczno-laboratoryjnego z salą seminaryjną i laboratoriami. Fokarium otwarte jest we wszystkie dni roku. Godziny otwarcia uzależnione są od pory roku. Aktualnie fokarium i muzeum z wystawą „Ssaki naszego morza” czynne są codziennie od 9.30 do 16.00. Uwaga! Obowiązuje zakaz wprowadzania (również wnoszenia) zwierząt na teren fokarium. Ciekawe jest samo wejście do fokarium – pełno tablic informacyjnych o faunie i florze naszego Bałtyku. Również polecamy zwiedzenie czegoś na kształt „muzeum” znajdują sią tam gabloty przedstawiające jak człowiek dewastuje środowiska dna  morza bałtyckiego i migawki z historii Fokarium.

Zabytki w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra, to nie tylko plaża i morze. Architektura tego miasta pokazuje, czemu tak chętnie przyjeżdżała tutaj polska inteligencja i arystokracja. Ulicą, przy której stoją zabytkowe budynki i pierwsze, jakie tu powstały pensjonaty jest ulica Bałtycka. Jest to pierwsza ulica tego miasta i zarazem najbardziej wysunięta na zachód. Duże wrażenie na odwiedzających to miejsce turystach robią wille z lat 20-tych dwudziestego wieku. Na ulicy Królewskiej można podziwiać dwie pierwsze wille – „Kaszubę” Szymańskiego i willę Pawłowicza. Przy Lisim Jarze znajduje się natomiast pięknie odnowiona willa, którą wybudował hrabia de Rosset.

Promenada Światowida

W Jastrzębiej Górze, w okresie letnim najbardziej rozrywkową, kolorową i gwarną częścią miasta jest Promenada Światowida. Turyści mogą tutaj skorzystać z ofert miejscowych lodziarni, cukierni, kawiarni, restauracji, sklepów z pamiątkami i wielu rozrywkowych miejsc, pojawiających się wraz z pierwszą falą gorąca. Mogą również posłuchać muzyki i zatańczyć, a także spędzić dzień z dziećmi, ponieważ przy Promenadzie usytuowany jest skwer z fontanną i miejscami do odpoczynku. U wylotu zaś znajduje się punkt widokowy oraz zejście na plażę.

Lemur Park w Rumii

To miejsce pełne wrażeń, gwarantujące rozrywkę dla całej rodziny! Interaktywne zoo, gród rycerski, ogromna strefa zabawy oraz inne atrakcje zapewnią wiele godzin świetnej zabawy! Atrakcje, których nie spotkasz w innym miejscu!

Lunapark Sowniński

We Władysławowie okolicę i nadmorską panoramę można podziwiać z wieży w Domu Rybaka lub z latarni morskiej. Jeśli ktoś jednak chce zobaczyć niesamowite widoki korzystając z nieszablonowych rozwiązań powinien udać się do Lunaparku Sowińskiego, gdzie jedną z głównych atrakcji jest młyńskie koło, z którego widać całą okolicę. Dla tych, którzy lubią adrenalinę lunapark przygotował największą w Polsce kolejkę górską, której tor ma około pół kilometra długości. Na amatorów wodnych przejażdżek czekają pływające łabędzie. W ofercie znalazło się wiele atrakcji zarówno dla starszych i odważnych użytkowników jak i dla rodzin z dziećmi, takich jak zamek grozy, zamek Azteków, pałac śmiechu. Na terenie parku znajdują się, między innymi, także park linowy, tor gokartowy oraz kilka punktów gastronomicznych.

Półwysep Helski

To niezwykle magiczne miejsce, które wynosi w niektórych miejscach jedynie 250 metrów szerokości, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Pomorza. Wielbiciele sportów wodnych, a w szczególności pasjonaci windsurfingu i kitesurfingu znajdują raj na wodach Zatoki Puckiej, zaś amatorzy brązowej opalenizny, spokoju i zabawy w falach morskich na pewno odpoczną i odnajdą szczęście na plażach Morza Bałtyckiego. Półwysep Helski to przepiękna przyroda i krajobrazy na morze oraz Zatokę Pucką i Gdańską, to także kultura kaszubska, tradycja żeglarska, obyczaje „ludzi morza”, których głównym zajęciem było rybołówstwo oraz historia współczesna sięgająca II Wojny Światowej. Na tym małym skrawku lądu możemy dowiedzieć się jak wygląda życie rybaka, zobaczyć jak powstają pomeranki oraz jak wygląda i na czyn polega praca szkutnika. Aby dowiedzieć się co jeszcze oferuje nam to tajemnicze i malowniczo położone miejsce, należy wybrać się tam samemu i przekonać się na własne oczy.

Kontakt

ul. Maszoperii 21
84-120 Chłapowo

recepcja@stellaresort.pl

tel. +48 532 793 500

Ośrodek Wypoczynkowy Stella Restort & SPA to idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają Morze Bałtyckie, szeroką piaszczystą plażę, komfortowe wnętrza i normalną przyjazną atmosferę.

Napisz do nas

Daj nam znać jeśli masz jakiekolwiek pytania!

Dołącz do nas

pl_PL